ناریخ انتشار : 26 شهریور 1398
...
سورتمه تبریز

سورتمه ائل باغی تبریز،اولین و بزرگ ترین مجموعه سورتمه سواری شمال غرب کشور

تفرجگاه ائل باغی در ضلع جنوبی ائل گولی تبریز اولین و بزرگ ترین مجموعه سورتمه سواری شمال غرب کشور را در خود جای داده است.

سورتمه‌تبریز در محدوده ۲۳۰ هکتاری پارک ائل باغی به طول 450 متر طراحی شده است .

این سورتمه که ساخت کشور آلمان است به صورت هوشمند امکان کنترل سرعت را در صورت افزایش سرعت برای سرنشینان خود فراهم می کند تا شاهد یکی از استاندارد ترین سورتمه های کشور در تبریز باشیم .

 

سورتمه ائل باغی تبریز اولین سورتمه شمالغرب است که بعد از تهران، تالش و نمک آبرود به عنوان چهارمین سورتمه کشور به بهره برداری رسیده است .

سورتمه‌تبریز با 450 متر طول بزرگ ترین مجموعه سورتمه سواری شمال غرب کشور لقب گرفته است و با چشم ‌انداز زیبای تبریز در طول مسیر حرکت کابین ‌ها برای استفاده ‌کنندگان بسیار جذاب و دیدنی است.

محدوده ۲۳۰ هکتاری پارک ائل باغی که با فضای سبز گل‌ کاری شده است در یکی از ارتفاعات جنوب شرق تبریز قرار دارد مجموعه ای تفریحی است. این مجموعه شامل سورتمه ‌سواری هیجان ‌انگیز، آبشار مصنوعی، پارک تفریحی، وسایل ورزشی، آلاچيق و مبلمان پاركي و ... است.

تمام تجهیزات این سورتمه از آلمان وارد شده ‌است و چند نفر نیز برای نصب و راه‌ اندازی این تجهیزات آموزش ‌های لازم را در خارج از کشور طی کرده اند. سرعت این سورتمه توسط سرنشین قابل ‌کنترل است و اگر سرعت زیاد باشد سورتمه به صورت هوشمند عمل کرده و از سرعت می ‌کاهد.

شهرداری تبریز اعتبارات هزینه شده برای ایجاد سورتمه در تفرجگاه ائل باغی را مبلغی معادل ۱۵۰ میلیارد ریال عنوان کرده و با اشاره به نقش تاریخی و فرهنگی تبریز، ایجاد جاذبه های رفاهی و تفریحی بیشتر برای شهروندان تبریزی را از اولویت های کاری شهرداری تبریز برشمرده است.